Le Cheval
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Už mūsų svajones !
 
rodiklisLatest imagesIeškotiRegistruotisPrisijungti

 

 Konkūro aikštė.

Go down 
2 posters
AutoriusPranešimas
Chanzy
Žirgyno savininkė.
Chanzy


Pranešimų skaičius : 228
Join date : 2009-05-12
Miestas : Vilnius

Konkūro aikštė. Empty
RašytiTemos pavadinimas: Konkūro aikštė.   Konkūro aikštė. EmptyTr. 05 13, 2009 9:00 am

Konkūro aikštė. Mullingar%20011

Puikiu gruntu padengta 100 m x 50m konkūro aikštė. Joje galėsite treniruotis niekieno nevaržomi. Kartais rasite jau paliktą maršrutą, daugiau kliūčių galėsite ratsi prie aikštės esančioje pašiūrėje. Po treniruotės, prašome inventorių padėti į vietas.
Atgal į viršų Go down
https://cheval.forumlt.com
Svolou
Žirgyno savininkė.
Svolou


Pranešimų skaičius : 90
Join date : 2009-05-12

Konkūro aikštė. Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Konkūro aikštė.   Konkūro aikštė. EmptyKv. 05 14, 2009 11:43 am

Atsivedu čia Hacou ir apžvelgiu aikštę, hm.. Sustatytas toks maršrutas:
60cm
80 cm sistema iš trijų
1m
1,10m
1,20m sistema
1,30m
1m
1.20m sistema


Mums pats tas :) . Prisiveržiu balną, susitvarkau ir išsileidžiu kilpas ir užsėdu ant Hacou. Pavadžius laikau už pačių galiukų. Spusteliu blauzdomis ragindama žirgą žingsniuoti. Einam kelis ratukus, apsižiūrim kliūteles ir balsu paraginu Hacou ristele. Žirgas lengvai pakyla ir apriščiuojam plačia riščia 3 ratukus į vieną ir į kitą pusę. Hacou bėga lengvai ir plastiškai :)
Po riščios sustabdau žirgių į žingsnį ir keičiam kryptį. Po kelių minučių paraginu riščia ir spausdama blauzdom ir sėdėdama balne pasikeliu HAcou į zovadą.
- Aj, geras, kaip klausai :) ,- pagiriu žirgą balsu ir apzovadavę antrą ratą jama pirmąją 60cm kliūtį. Įšeijimas į kliūtį lengvas, taigi ir peršokam gerai. Sukam dešinėn kur laukia 80 cm sistema. Pristabdau Hacou, ir staičiuodamas taktus greit pasikeliu iš balno ir duodu žirgiu pavadžius. Švariai... 1m ir 1,10m taip pat gražiai peršokam, tik prie 1,20m sistemos aš perdaug užsuku žirgą į kairę, poto bandau tiesint ir Hacou tenka šokti iš labai nepatogios pozos, bet kai profesionalas, jis perskrenda kliūtį nežymiai kriuktelėjas.
Toliau sekasi gerai ir peršokę 1,30, 1m ir 1,20m sitemą sustabdau Hacou į žingsnį pailsėt. Paploju žirgiui per kaklą ir balsiai pagiriu. Pažingsniuojam 20 min, dar nulipus apžiūriu kai žirgas kvėpuoja ir atveržus balną išsivedu į levadą.
Atgal į viršų Go down
Svolou
Žirgyno savininkė.
Svolou


Pranešimų skaičius : 90
Join date : 2009-05-12

Konkūro aikštė. Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Konkūro aikštė.   Konkūro aikštė. EmptyPen. 05 22, 2009 5:18 am

Ateinam čia kartu su Hacou ir apsidairom.
-Chanzy dar nėr, nu nieko, dar yr ką viekt :), - sėkmingao pasikalbu su savim ir prisiveržiu balną.
Hacou pasuka galvą ir capteli už išleistos kilpos.
-Ei, fu, uoj, :D, paleisk..., - ištraukiu iš Hacou dantų kilpos dirželį ir susitvarkau jas.
Pasiemu pavadžius ir užsėdu.
Atgal į viršų Go down
Chanzy
Žirgyno savininkė.
Chanzy


Pranešimų skaičius : 228
Join date : 2009-05-12
Miestas : Vilnius

Konkūro aikštė. Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Konkūro aikštė.   Konkūro aikštė. EmptyPen. 05 22, 2009 5:22 am

Visai netrukus pasirodau ir aš su Argentum.
- Sveiki sveiki, jau seniai laukiat?- šūkteliu.
Nelaukdama atsakymo, susitabdau arklėką ir išsitraukiu kilpas, prisiveržiu pavaržą. Tada skubiai užšoku ir nužingsniuoju prie Svolou.
Atgal į viršų Go down
https://cheval.forumlt.com
Svolou
Žirgyno savininkė.
Svolou


Pranešimų skaičius : 90
Join date : 2009-05-12

Konkūro aikštė. Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Konkūro aikštė.   Konkūro aikštė. EmptyPen. 05 22, 2009 5:28 am

-Ne, visai neilgai, - atsakau ir paploju Hacou per kaklą.
-Judam po biškį?, - pasiraginu Hacou riščia, nes jau prieš tai esam atsižingsniavę ir pasuku link sienelės.
Atgal į viršų Go down
Chanzy
Žirgyno savininkė.
Chanzy


Pranešimų skaičius : 228
Join date : 2009-05-12
Miestas : Vilnius

Konkūro aikštė. Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Konkūro aikštė.   Konkūro aikštė. EmptyPen. 05 22, 2009 5:30 am

- Judam, žinoma,- pritariu taip pat keldama risčią.
Žingsnio gal ir nedaug buvo, bet užteks, ir taip jau senokai stovi.
- O kokį maršrutą maždaug daromės? Nes aš tai norėčiau keletą kryžiukų pradžiai paimt..
Atgal į viršų Go down
https://cheval.forumlt.com
Svolou
Žirgyno savininkė.
Svolou


Pranešimų skaičius : 90
Join date : 2009-05-12

Konkūro aikštė. Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Konkūro aikštė.   Konkūro aikštė. EmptyPen. 05 22, 2009 5:36 am

Riščia apsuku keletą voltu ir susulyginu su Chanzy
-Nežinau, gal aš pradžiai irgi kryžiukus, o poto žiūrėsim, aukštesnių norėčiau, kokias 1-1,40m kliūtis.
Atgal į viršų Go down
Chanzy
Žirgyno savininkė.
Chanzy


Pranešimų skaičius : 228
Join date : 2009-05-12
Miestas : Vilnius

Konkūro aikštė. Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Konkūro aikštė.   Konkūro aikštė. EmptyPen. 05 22, 2009 5:39 am

- Aš už, Argas, manau, irgi,- nusijuokiu.- Tai sukam link kryžiukų dabar?
Atgal į viršų Go down
https://cheval.forumlt.com
Svolou
Žirgyno savininkė.
Svolou


Pranešimų skaičius : 90
Join date : 2009-05-12

Konkūro aikštė. Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Konkūro aikštė.   Konkūro aikštė. EmptyPen. 05 22, 2009 5:50 am

-Mhm
Pasiraginu Hacou į zovadą ir aplėkus kelis ratelius pasuku link 3 iš eilės sustatytų kryžiukų.
Atgal į viršų Go down
Chanzy
Žirgyno savininkė.
Chanzy


Pranešimų skaičius : 228
Join date : 2009-05-12
Miestas : Vilnius

Konkūro aikštė. Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Konkūro aikštė.   Konkūro aikštė. EmptyPen. 05 22, 2009 5:53 am

Aš taip pat suku nemažą voltą ir suku link kryžiukų. Vienu momentu aplenkusi Svolou, paspartinu tempą ir besijuokdama paimu visus tris kryžiukus iš eilės.
- Na na, kur tu atsilikai?- juokais paklausiu taip pat šokančios Svolou.
Atgal į viršų Go down
https://cheval.forumlt.com
Svolou
Žirgyno savininkė.
Svolou


Pranešimų skaičius : 90
Join date : 2009-05-12

Konkūro aikštė. Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Konkūro aikštė.   Konkūro aikštė. EmptyPen. 05 22, 2009 6:07 am

Peršokam kryžiukus iš abiejų pusių ir patraukiam link kliūčių.
Atgal į viršų Go down
Chanzy
Žirgyno savininkė.
Chanzy


Pranešimų skaičius : 228
Join date : 2009-05-12
Miestas : Vilnius

Konkūro aikštė. Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Konkūro aikštė.   Konkūro aikštė. EmptyPen. 05 22, 2009 6:18 am

Pamačiusi, kad Svolou jai įveikė kryžiukus, taip pat susuku voltą ir priartėju prie kliūčių. Pradedu nuo metrinės statmenos. Su Argu neblogai įsibėgėjam ir likus trims taktams atsispiriam. Skrydžio metu aš kiek pakylu iš balno ir netrukus vėl sėdu atgal.
- Gerutis,- po šuolio pagiriu.
Nenprėdama sustabdyti žirgo, tęsiu šokimą ir suku kairiau link 1.1 metro statmenos. Vėl kylam ir leidžiamės kartu. Sušokta be jokių trūkumų, nors erdvės tobulėti dar tikrai yra.
Po šių dviejų šuolių susukam voltukę ir sulėtinam iki risčios.
Atgal į viršų Go down
https://cheval.forumlt.com
Svolou
Žirgyno savininkė.
Svolou


Pranešimų skaičius : 90
Join date : 2009-05-12

Konkūro aikštė. Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Konkūro aikštė.   Konkūro aikštė. EmptyPen. 05 22, 2009 6:28 am

Stebėdama kur joja Chanzy sušokam su Hacou dar keletą kliūtelių aukštesnių ir pagyrus žirgą susitabdau į riščią poto į ramų žingsnį.
Atgal į viršų Go down
Chanzy
Žirgyno savininkė.
Chanzy


Pranešimų skaičius : 228
Join date : 2009-05-12
Miestas : Vilnius

Konkūro aikštė. Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Konkūro aikštė.   Konkūro aikštė. EmptyPen. 05 22, 2009 6:34 am

- Ei, gal jau užteks? Nes man reikėtų link namų traukt, darbų šiokių tokių turiu.. Aišku norėtųs dar ką nors sušokt, bet.. gal atidedam?
Pabaigai aprisčiuoju keletą ratukų ir palankstau arkliuką.
- Geras tu, geras,- pagiriu ir sustabdau iki žingsniuko.
Žingsniu vėl apeinam porą ratų, tada aš nusiropščiu nuo Argo ir paimu jį už pavaduko. Palaukiu taip pat besiruošiančios namo Svolou ir išžingsniuojam.
Atgal į viršų Go down
https://cheval.forumlt.com
Svolou
Žirgyno savininkė.
Svolou


Pranešimų skaičius : 90
Join date : 2009-05-12

Konkūro aikštė. Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Konkūro aikštė.   Konkūro aikštė. EmptyPen. 05 22, 2009 1:41 pm

Atsidedu čia Diamond Ring. Kumelė smalsiai dairosi visur ir atrodo visai nesibaimina nepažystamos vietos. Prisiveržiu balną, išsileidžiu kilpas ir užsėdu. Diamond užlenkie ausis ir pradeda greitai eiti, aš patempiu pavadį į save, ir kumelė užsisuka bandydamas krimstel man į kilpoje jau esančią koją.
-Baik, ko čia nervuojies hrr , - ištiesinu ją ir greitai užsėdu. Pasukam link aikštės sienelės ir aš duodu ilgesnį pavadį tvarkydamasi kilpų ilgius. Diamond Ring nuleidžai galvą ir kinkuodama bando sukt link arklidžių. Aš vis timptelnu pavadį reikiamom pusėn ir bambu hrr ...
Po kelių ratukų žingsnio susirenku pavadžius, kumelė pakelia galvą, ir pradedu spaust blauzdom. Diamond užlenkia ausis, bet gražiai pakyla riščia, įsukus į maniežo tiesiąją kumelė vis paspartina tempą, tad reikia stabdyi. Apriščiuojame 2 ratuku į vieną ir į kita pusę, sustabdau, paploju per kaklą ir pagiriu balsu. Pasukam link aikštės viduriu kur sustatyti keli neaukšti kryžiukai, palaipiojam keletą kartų per juos ir spulstelėjus blauzdon pasikeliu visą nepatenkintą kumelę į riščią. Noriu, kad ristele pereitume kavaletes, bet kumelė paskutinią peršoka. Susitrumpinu pavadžius ir labiau spaudžiu blauzdom sėdama į balną. Vėl kumelė patyngi ir apskutinį kryžiuką peršoka, vis negiriu ir bandom dar kartą. Galų gale perriščiuojam aukštai kilnodami kojas per visus kryžiukus.
-Aj geera, - paploju kumelei per kaklą ir sustabdau. Pažingsniuojam apie 5 min ir pasiraginu riščia, poto pereinam į plačią zovadą. Nestabdau kumelės ir pota ratukų leidžiu zovaduot greit.
Pradedu imt pavadį ant savęs ir spauzdama blauzdomis susitrumpinu zovadą, kumelei tai nepatinka ir gaunu breko, nekreipiu dėmesio ir pasuku link nedidelės, gal 40 cm kliūties. Diamond deda griozdišką šuolį per anksti ir aš dedu smakrą į kumelės kaklą.... Nusileidžiam ir aš susitabdau į riščią trindama skaudamą vietą.
- Na, jaučiu tau šiandien užteks..., - pažingsniuojam aikstėje 20 minučių, pažiūriu ar kumelė gerai kvėpuoja ir išeinam į ganyklas.
Atgal į viršų Go down
Svolou
Žirgyno savininkė.
Svolou


Pranešimų skaičius : 90
Join date : 2009-05-12

Konkūro aikštė. Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Konkūro aikštė.   Konkūro aikštė. EmptyPen. 05 29, 2009 11:58 am

Atsivedu čia Argentum, priveržiu balną, išsileidžiu kilpas ir pakasau juočkio kaktą. Užšoku ant jo ir nužingsniuojam link aikštės sienelės.
Oras nėra vėsus, taigi smagu joti, o vėjas labai silpnas ir šiltas, pavasariškas.
Pablūdyję pora ratukų aš susirenku pavadžius ir spusteliu Argą blauzdom, šis pakyla, bet visas palaidas.
-Na, susikaupk..., - patempiu pavadžius ir stipriau spaudžiu blauzdom. Argo galva tuoj tap atsiduria vietoje ir jis riščiuoja susitelkęs.
Dažnai per įstrižainę keisdami kryptį apriščiuojame gerus 4 ratukus ir atleisdama blauzdas ir švelniai traukdama į save pavadukus sustojam.
-Aj geeras... ,-paplojus žirgiui per kaklą ir numetus pavadžius tyliai žingsniuojam kelias minutes, o vėliau vėl pakylam į riščią...
Sustabdžius Argentum paglostas jo juodą kaklą, visiškai sausą, ir duodu pavadžius žingsniavimui.
Po keliu minučių pasikelius Argą zovadą ir aplėkę pora ratukų užeinam nedidelius kryželius. Poto pasuku link lygiagrečių, vėliau ir 1m statmenų.
Paploju žirgui per kaklą ir pasukam link sistemos. Sušokam puikiai. Voltas į deįinę ir perskrendam kelias lygiagretes sustatytas nemažais tarpais.
Sustabdau Argentum iki riščios, poto iki žisngsnio ir pažingsniavę apie 20 min. išeinam.
Atgal į viršų Go down
Chanzy
Žirgyno savininkė.
Chanzy


Pranešimų skaičius : 228
Join date : 2009-05-12
Miestas : Vilnius

Konkūro aikštė. Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Konkūro aikštė.   Konkūro aikštė. EmptyTr. 06 03, 2009 2:18 am

Ateinu į aikštę su Milongu. Iškart išsitraukiu kilpas, tada priveržiu pavaržą ir užsoku. Tvirtai suėmusi pavadžius, paraginu žirgą žingsniu. Šis bando priešintis, tačiau gavęs pentinais aprimsta. Nepaleisdama pavaduko, priverčiu žirgą apžingsniuoti keletą ratų ir paprašau risčios.
O čia jau blogiau - Milas ima ožiuotis ir stotis piestu.
- Raminkis tu gak,- šūkteliu ir stipriau spaudžiu petninus.
Suimu pavadį dar stipriau ir priverčiu žirgą susukt voltukę, tada jis kiek aprimsta. Pasiekę daugmaž normalią risčią, apjojam porą ratukų.
Kai ateina laikas, reikia keltis zovadą, kurios aš visai nelaukiu. Palengva, iš lėto bandau žirgą tam paruošti, tačiau kai paraginu, vėl prasideda ožiai ir aš vos nelieku už balno. Stengdamasi suvaldyti žirgą, vėl suku jį ratais, tačiau šįkart tai nesuveikia. Tikiuosi, kad po poros minučių Milas pats pavargs ir aprims, tačiau ir šis planas neišdega. Mintyje sukasi daugybė minčių, kaip jį suvaldyti, tačiau nei vienos negaliu įgyvendinti.
Staiga, be jokios priežasties, Milas sustoja. Aš nustebusi vos neskrendu iš balno dėl tokio staigaus veiksmo, tačiau lieku sėdėti. Kai paraginu risčią, jis gražiai risčiuoja, vėliau sklandžiai pereina į zovadą. Labai nustembu, tačiau išnaudoju šį jo gerumo priepuolį ir pusvalanduką padirbam be jokių šokimų.
Atvėsimui, susistabdau arkliuką iki žingsnio ir apeinam nemažai ratukų. Tada aš nušoku, atlaisvinu pavaržą. Paėmusi už pavaduko, išsivedu žirgą namo.
Atgal į viršų Go down
https://cheval.forumlt.com
Chanzy
Žirgyno savininkė.
Chanzy


Pranešimų skaičius : 228
Join date : 2009-05-12
Miestas : Vilnius

Konkūro aikštė. Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Konkūro aikštė.   Konkūro aikštė. EmptyAntr. 06 09, 2009 12:16 am

Ateinam į aikštę su Milonga. Aš apsiginklavusi visais įmanomais stekais bei griežčiausiais pentinais. Išsitraukusi kilpas ir priveržusi pavaržą, aš užšoku ant žirgo ir iškart susirenku pavadžius sau. Neleisdama Milui tampytis, paraginu jį žingsniui. Stengiuosi, kad jis nepajustų laisvės ir nepradėtų vėl manęs nešiot.
Po 10 minučių žingsnio, dar tvirčiau valdydama žirgą, pakeliu jį į risčią. Tai eržilui visai nepatinka, ir jis jau bando pradėt savo kaprizus, tačiau neleidžiu jam įsisiautėt.
Išlaužusi pusiau normalią risčią, prašau zovados. Nors ir tvirtai valdau žirgą, šis pradeda tampytis ir išsiplėšia dalį pavadžio. O tada jau amen. Esu nešiojama, ir nepadės čia jokios voltos - jų net susukt neina, nes kažkas visai neklauso. Mėtomi ožiai sunkiai padeda man išsilaikyti balne, tačiau bent jau kolkas esu jame. Bandau susirinkti išplėštą pavadį, tačiau man nepavyksta.
Visai smagumui paįvairinti, Milongas nusprendžia netikėtai paimti kokią kliūtelę, ne pačią žemiausią, ir ja pasirenka 1.2 metro lygiagretes. Aš, jau matydama ką šis darys, staugiu ant jo, tačiau Milongui nė motais - šis pasirenka atsispyrimo tašką ir, priedui metęs ožį, skrenda. Savo paties nelaimei. Nusileidžia gerooookai per aukštai ir užpakalinėm kojom drimba ant karčių. Aš, savaime suprantama, lieku už balno. Greitai susisorientavusi, pamatau žirgą gulintį ir atsistojusi prilekiu prie jo. Kojos subraižytos, vienoj vietoj matyti kraujas.
- Na, idiote, prisišėlai?- piktai tariu.
Tačiau matau, kad čia jau ne juokai. Kai žirgas atsstoja, paimu pavaduką į rankas ir išvedu žirgą į kliniką.
Atgal į viršų Go down
https://cheval.forumlt.com
Chanzy
Žirgyno savininkė.
Chanzy


Pranešimų skaičius : 228
Join date : 2009-05-12
Miestas : Vilnius

Konkūro aikštė. Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Konkūro aikštė.   Konkūro aikštė. EmptyAntr. 06 09, 2009 1:44 am

Ateinu į aikštę vedina Argentum. Išsitraukiu kilpas, priveržiu pavaržą ir užšoku. Paiėmusi pavadžius, paraginu arkliuką žingsniu. Šįkart esu atsipalaidavusi, nes pasitikiu šiuo arklėnu. Apeinam keletą ratukų, apsisprantam, o tada keliam risčią.
Argas, kaip ir visada, risčiuoja gražiai ir lygiai. Aš pakaitalioju mokomąją risčią su lengvąją, pajoju be kilpų. Po 15 minučių risčios, pereinam į zovadą.
Argentum aš tikrai patenkinta, jis visad daro tai, ko yra paprašytas. Todėl ir šįkart atsiliepia į visus raginimus, voltos pavyksta puikiai, gražiai keičiam kojas.
- Aj koks tu gerutis, juodžiau mano,- suploju ranka per kaklą.
Pristabdau arkliuką iki risčios, iš kurios paimam keletą kryžiukų iš abiejų pusių.
- Šaunuolis,- pagiriu ir vėl keliam zovadą.
Susižiūriu akimis maršrutą, kurį bandysim sušokt. Visai lengvutis, tik prasijudinimui. Vedu žirgą dešiniau ir pradedam. Iš pat pradžių sušokam 60 cm statmenukę. Žirgui tai - vieni juokai, ir jis šoka net nedėdamas didelių pastangų. Lygiai taip pat lengvai jis įveikia tokio paties aukščio mūriuką bei lygiagretes. Norėdama pasunkinti darbą, pakeičiu maršrutą ir mudu šokam metrinė statmenukę. Čia jau pajuntu šiokią tokią veiklą, ir šuolis tampa galingesnis. nt žirgo kaklo pamatau pirmuosius prakaito lašelius.
- Geras, geras,- suploju per kaklą.
Kadangi aš jau kiek pavargau, vedu žirgą link sistemėlės, kuria ir užbaigsim treniruotę.
Į sistemos pirmąją kliūtį įeinam gražiai ir lygiai. Trys tempai, pakilimas, skrydis, nusileidimas, tempas, vėl kartojasi. Esu dėkinga Argui už šiuos šuolius, ypač tikslius ir dailius.
- Šaunuolis mano,- darkart pagiriu ir pristabdau iki risčios.
Kiek parisčiuojam, tada keletą ratų apeinam žingsniu. Aš nušoku, nuimu visą inventorių ir išvedu žirgą į ganyklą.
Atgal į viršų Go down
https://cheval.forumlt.com
Sponsored content





Konkūro aikštė. Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Konkūro aikštė.   Konkūro aikštė. Empty

Atgal į viršų Go down
 
Konkūro aikštė.
Atgal į viršų 
Puslapis 11
 Similar topics
-
» Išjodinėjimo aikštė.
» Konkūro maniežas.
» Kieminės konkūro varžybėlės.
» BALSAVIMAS Konkūro varžybose.
» Kieminių konkūro varžybėlių MARŠRUTAS.

Permissions in this forum:Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume
Le Cheval :: Jūsų treniruotėms. :: Aikštės.-
Pereiti į: